HAKKARİ'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU
BÊXWEDAN
Hakkari'nin en önemli iki sorunu vardır biri boğazımızı bıçak gibi kesip duran İŞSİZLİK VE ONUN GETİRDİĞİ YOKSULLUKTUR. Bir diğer telafisi zor SİYASİ KÖRLÜK DİĞER ADIYLA CEHALETTİR.
29 Ocak 2014 Çarşamba 21:23
Hareketin Söylemleri
Colemêrgî
Merhaba, bugüne kadar diğer aday adaylarını da yerel haberlerden takip etme şansını yakaladık. Ancak Rojbin Çetin ile yapılan söyleşi, Rojbin yoldaşın hareketin içinden geldiğini ve söylemlerini oldukça içselleştirdiğini açıkça gösteriyor. Üstelik Hakkari ile ilgili üretilecek hizmetlere dair; diğer aday adaylarına kıyasla klasik vaat taktiğinden çok öte, ayakları yere basan ve belediyeciliği klasik neo-liberal söylemin tezahürü olan projeci bir yaklaşıma indirgeme yaklaşımından öteye taşıyarak gerçekçi ve özgürlük hareketinin içselleştirdiği söylemler ile açıklıyor. Bu da, esas itibariyle Rojbin yoldaşın, en temelde halkın özgürlüğü ve mücadelesini veren özgürlük hareketinin gerçek bir parçası olduğu gerçeğini gösteriyor. Üstelik, Hakkari'nin öz gücüne dayanan, kendi kaynaklarından beslenen bir yaklaşımı esas alacağını belirtmesi ve geçmişten gelen birikimin takipçisi olacağını söylenmesi de ayrıca önemli diye düşünüyorum. Özetle Rojbin Çetin; partinin mevcut aday adayları içerisinde Hakkari Belediye Başkan Adayı olmayı hak eden kişidir. Umuyorum delegeler de bu yönlü bir tavır sergiler ve hareketin dilini içselleştirmiş, pratiğini yansıtacak Rojbin Çetin'i Başkan Adayı seçerler. Saygılarımla.
22 Kasım 2013 Cuma 13:53
hakkari 'nin geleçeği
ben
belediye başkanlığı için adaylığını bırakan arkadaşalar arasında en mantıklısı rojbin dir daha önceden bu işi yapmış biri ve küçük büyük demeden herkesle konuşmasnı bilen biri ve inş rojbin olur
22 Kasım 2013 Cuma 13:48
biborin
culemergî
ez bi bawerim ku sevil xanim heger bi serê xwe ba, dê derheqê hemû pirsgirekên culemergê da bihata. lê ew kesên ku navê sevil xanimê bi navê van ve te gotin, qirêjîyekê tê dixin ser navê wê jî. heger navê wê bi wan navên tê gotin ne bihata gotin, şansê wê, wê zedetir diba. xwuda alîkar be. lê zor!
21 Kasım 2013 Perşembe 19:43
hayda
cölermerigli
tabiki illa bedel ödemeli illaki partiden olmalı çünkü hakkari verecek mecburdur çalışsakta çalışmasakta,çalsakta zulüm yapsakta,isteselerde istemeselerde bizim dediğimiz manttık olayını yaşayın siz yediğiniz tokatla inanın kendinize gelip bu encümen ve partideki bir çok insan gidecek o zaman bu ranta dur demenin vakti geldi hazır ol hakkari sürpriz geliyo hiç kimse koyun değil artık.
21 Kasım 2013 Perşembe 12:06
tarafsız
bir vatadaş
şimdiye kadar giden başkanları ne kadar tanıyordunuz da gelen aday adaylarını sorguluyorsunuz tanımadığınız adaylar hakkın da araştırma yapıtınız mı? bizler sadece uzaktan yorum yaptığımız için bu halk bir yere varamadı...sadece partili olmak ya da cezaevine girip çıkmak yetmez kişinin birikimine ve şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalara bakmak lazım artık bu halk onlar için birşeyler yapacak kişiyi hak etmiyor mu ama bizler aşiretciliği aşmadıkca bir yere varamıyacağız gibi görünüyor...
20 Kasım 2013 Çarşamba 19:23
rojawa
azat
memlekette başka kimse yokmu bunlaru aday bırakmışlar. bunları kim tanıyor kim biliyor .... belediye başkanlığından ne kadar anlarlar ne kadar yaparlar mechul!!!!
20 Kasım 2013 Çarşamba 10:10
röportaj
mesut
öncelikle tüm aday adaylarıyla röportaj yapan dha muhabirini tarafsızlığından dolayı teşekkür ediyoruz. bu röportajı yayınlayan hakkari posta sitesini de kutluyorum. rojbin hanım hakketen donanımlı birine benziyor. diğer aday adaylarımız da hepsi değerli. ben diyorum ki hakkari için hangi aday adayımız hayırlı ise allah ona kısmet etsin.
19 Kasım 2013 Salı 21:00
bdp şart bu
vatandaş
BDP bu adaylarla çok zorlanır bence biran önce kullar sıvanmalı ve bu memlekete faydası dokunacak biri seçilmeli. illaki bdp il örgütünde çalışmış olması şart değil
19 Kasım 2013 Salı 17:39
sakine
yorgun
Sakine Cansız'a çok benziyorsun
19 Kasım 2013 Salı 17:05